Nieuwjaarsduik Scheveningen afgelast om harde wind

1 January 2026, 10:06 uur
Den Haag & Regio
mainImage
ANP

De traditionele Nieuwjaarsduik in Scheveningen gaat donderdag niet door vanwege de harde wind, meldt de organisatie. Die meldt dat langs de kust windkracht 7 waait en daardoor voldoet het evenement niet meer aan de vergunningseisen van de gemeente Den Haag.

De reddingsbrigade roept op om niet op eigen houtje het water in te gaan. "Als je het doet, breng je jezelf in levensgevaar, en de hulpverleners ook, als die je moeten komen redden", waarschuwt Shane Stam van de Haagse Vrijwillige Reddingsbrigade.

Behalve in Scheveningen zijn ook Nieuwjaarsduiken in Almelo, Hengelo, Heemstede en Nijeveen afgelast. Woensdag maakte de organisatie van die laatste duik bekend dat er te veel ijs op de locatie lag om het evenement door te laten gaan.

Haagse traditie

Jaarlijks doen zo'n 10.000 mensen mee aan de Nieuwjaarsduik Scheveningen om het nieuwe jaar in te luiden. De Haagse burgemeester Jan van Zanen was dit jaar ook van plan deel te nemen. Hij noemt de afgelasting "teleurstellend", maar heeft er alle begrip voor. "De veiligheid van deelnemers en organisatie staat altijd voorop. Hopelijk kunnen we op 1 januari 2027 het jaar wél weer beginnen met deze mooie Haagse traditie. Dan ben ik er ook bij, om hopelijk eindelijk zelf die duik te kunnen nemen." De editie in Scheveningen van vorig jaar werd ook afgelast vanwege de harde wind.


Door: ANP/Redactie Dagblad 070